Екскурсія до м.Дніпро
Від очікуваної екскурсії я та мої учні отримали масу задоволень.Хто б міг подумати що ці діти екстримали та взагалі нічого не бояться.Сьогодні наша подорож розпочалась з виставки динозаврів та продовжилася атракціонами.Ми відвідали кімнату страху,американські гірки та безліч інших атракціонів.Завершили свою подорож в McDonald's.
Екскурсія до шкільного музею
" Зал Бойової слави "
Від очікуваної екскурсії я та мої учні отримали масу задоволень.Хто б міг подумати що ці діти екстримали та взагалі нічого не бояться.Сьогодні наша подорож розпочалась з виставки динозаврів та продовжилася атракціонами.Ми відвідали кімнату страху,американські гірки та безліч інших атракціонів.Завершили свою подорож в McDonald's.
Екскурсія до шкільного музею
" Зал Бойової слави "
Тренінг: Емоції та настрій
людини. Боротьба з дитячими страхами. Практичні вправи.
Мета: * дати учням уявлення про настрій людей, емоції, їх вплив
на здоров'я;
*ознайомити з різними видами емоцій, настрою, вчити їх
визначати, дати поняття про вплив
настрою, емоцій на самопочуття;
* вчити прийомам покращення настрою;
розвивати у дітей уміння оцінювати свій емоційний стан,
використовувати різні способи для самозаспокоєння;
* виховувати доброзичливість у спілкуванні, позитивізм.
Обладнання: фото їз зображенням людей, що переживають різні
емоції, картки із завданнями, запис пісні Н. Май «Не давайте суму жити»,
предметні малюнки: квіти, метелики, кущики трави, сонечко з промінцями, ємкості з рисом, повітряні кульки, відео «Емоції»,
презентація.
Проект з природознавства
на тему:
"Чому бактерії називаються і друзями,
і ворогами людини?"
Мета: * формувати в учнів поняття про корисні й шкідливі бактерії;
* розширювати світогляд школярів;
* виховувати пізнавальний інтерес.
22-БЕРЕЗНЯ
"Всесвітній день води"💦
Зимова прогулянка
Свято нового року
Проект з предмету
(Я у світі) на тему:
"Історія моєї школи"
Лабораторні дослідження
"Вивчення складу та властивостей грунту"
Урок з літературного читання
Розвиток зв’язного мовлення на тему: " У світі казки чарівної"
14 ЖОВТНЯ
ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
"День миру"
"День вишиванки "
Перший урок на тему:
"Діти єднають Україну!"
Проект на тему:"Збережемо природу та Червона книга України"
Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
До Червоної книги України заносяться види тварин і рослин, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони, і знаходяться під загрозою зникнення. Занесені до Червоної книги України види тварин і рослин підлягають особливій охороні на всій території України.
Все може природа: може нагодувати хлібом, напоїти зі своїх джерел, здивувати своєю красою. Одного лиш не може вона - захистити себе. Тому святий обов'язок охорони природи лягає на плечі тих, хто їсть хліб, п'є її воду, пишається її природою, тобто вас. Бережіть її!
ПАМ'ЯТКА
1. Кожний зелений листок, кожна травинка виділяє в повітря кисень. Ним ми дихаємо, без нього немає життя. Не топчи, не зривай рослини!
2. Найкраща квітка та, що квітує там, де зросла. Не знищуй її!
3. Гриби, отруйні для людини, для лісових мешканців - ліки і харч. Чим більше в лісі різних грибів, тим він затишніший, в ньому краще й вище ростуть дерева. Не знищуй неїстівних грибів!
4. Не галасуй у весняному лісі, не вмикай надто голосно музику. Ти злякаєш пташку, вона злетить з гнізда. Яєчка, які вона насиджувала, захолонуть і з них ніколи не виведуться пташенята. Краще послухай голоси лісу!
5. Якщо ти знайшов гніздечко - не чіпай його, бо пташка може залишити гніздо, навіть якщо там відкладено кілька яєць. Поспостерігай за гніздом потайки, і ти помітиш багато цікавого.
6. Не лови барвистих метеликів, що літають над квітами. Вони схожі на казкові барвисті квіти і нікому не завдають шкоди.
7. Найчистіша і найсмачніша вода - джерельна. Подивись, як схиляються над джерелом трави і квіти, кущі і дерева. Вони оберігають його від пересихання, захищають від бурі. Не скаламуть джерело! Охороняй його чистоту! Чиста вода - велике багатство.
8. Ти хочеш принести додому лісові квіти? Зривай їх тільки тоді, коли зберешся йти додому, і пам'ятай: скромний, невеличкий букет - ознака гарного смаку й свідомості людини, бережливості й доброти. А про що свідчить оберемок лісових квітів?
9. Щоб знищити молоде дерево, потрібні хвилини, а виростити його - роки. Не ламай черемхи, не каліч інших квітуючих дерев, кущів!
10. Рана на рослині - рана на живому. Якщо ти набираєш букет лісових суниць, знай: скільки гілочок у букеті - на стількох рослинах залишилися рани, і всі вони довго хворітимуть, а багато з них загинуть.
11. Ніщо так згубно не впливає на все живе, як вогонь. Байдужість, що призвела до пожежі - злочин і перед природою, і перед людьми. Простеж, щоб у лісі не залишилося навіть іскри від багаття.
12. Покинута консервна банка, скло можуть поранити лісового звіра і призвести до його загибелі. Нагріте сонцем скло може стати причиною пожежі. Не залишай після себе сміття в лісі! Нехай твоє місце відпочинку буде чистим. Рештки їжі залиши для пташок на сухих гілках, для звірів - на пеньку, для комах - на землі.
Природа щедра до нас. Що ми маємо - усе від неї. Відплати їй своєю добротою, увагою, і вона стане ще щедрішою.
Подорож до м.Дніпро.Віввідування карамельної кондитерської"Веселі карамельки" та смачний обід в McDonald's
Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем.
Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.
Частування
Перед майбутнім постом в масляний тиждень панував достаток найрізноманітніших смаколиків, головними з яких традиційно були млинці. Пекли їх на масляному тижні щодня, а особливо багато їх готували, починаючи з четверга. Саме рум'яні млинці своєю круглою формою за часів язичництва асоціювалися у людей з сонцем.
Різноманітні рецепти млинців були таємницею кожної господині і передавалися через покоління. У кожної газдині були свої фірмові інгредієнти, але в основному, млинці пеклися на основі пшеничного, вівсяного або кукурудзяного борошна. У тісто додавали різні продукти: вершки, масло, яблука, ікру, гарбуз або картоплю.
Традиції
Один з давньоруських звичаїв полягав у тому, що перший спечений млинець був за упокій усіх померлих родичів. Його традиційно віддавали убогим або залишали на підвіконні.
У неділю перед масляним тижнем традиційно провідували родичів, сусідів чи друзів, а також запрошували їх в гості. Саме в цей день за святковим столом можна було вживати м'ясо, останній раз перед Великим постом. Цю неділю називали м'ясною.
У п'ятницю було прийнято пригощати млинцями своїх зятів, які неодмінно відправлялися в гості в будинок тещі.
Розваги
У стародавні часи це свято не обходилося без катань на конях, а молоді хлопці старалися спеціально до Масниці обзавестися саньми і прокатати молодих дівчат. Молоді пари обов'язково брали участь у таких розвагах. Упряжки з кіньми з дзвониками і веселим сміхом вершників ганяли за годинниковою стрілкою навколо сіл, намагаючись розбудити природу і відлякати зиму.
Іншою поширеною розвагою було катання на санках з гір. Веселі спуски з поворотами і падіннями користувалися великою популярністю у молоді.
Діти та підлітки щодуху каталися на прикрашених гойдалках. Було прийнято влаштовувати цікаві та веселі ігри. У цей час старші хлопці та дівчата активно залицялися одне до одного і шукали собі наречених, щоб після Великодня зіграти весілля.
Якщо на Масляну ще лежав сніг, на гуляннях будувалися снігові містечка або фортеці. Потім різні групи учасників намагалися штурмом взяти сніжне укріплення супротивників. Цей процес супроводжувався веселою грою в сніжки.
Ближче до вечора традиційно розпалювалося велике багаття, на якому згоряло солом'яне опудало зими, що йде; до цього його весь день возили по вулицях. Опудало встановлювали в центрі багаття, всіляко жартували над ним і лаяли його. Навколо вогнищ водились веселі хороводи з піснями і танцями.
Мова – найбільший скарб, одне з багатьох див створених людьми. Вона відзеркалює душу народу, його історію.
Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людинна повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.
21 лютого ми відзначали
Міжнародний день рідної мови.
«Небе́сна Со́тня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…»
Святкування у нашому класі
"День святого Валентина"
Екскурсія в природу. Спостереження за природою взимку.
Мета: провести спостереження за станом дерев і кущів, трав’янистих рослин, за життям тварин, сніговим покривом; розвивати увагу, допитливість, спостережливість; виховувати інтерес до спостережень за природою, дбайливе ставлення до тварин.
Міні-проект на тему:"Пташина їдальня"
Взимку, коли земля вкривається шаром снігу, нашим пернатим друзям важче здобувати собі корм. У цю холодну пору треба допомогти їм пережити морози і підгодувати їх. Для цього потрібно зробити годівниці для птахів і регулярно підсипати туди їжу.
Просо, овес, насіння соняшника, зерна кукурудзи, хлібні крихти, насіння гарбуза, пшоно, сушені ягоди, горіхи, шматочки фруктів і навіть сало годяться на корм птахам. До того, поки не зійде сніговий покрив і не з'явиться перша весняна зелень, слід дбати про те, щоб у годівниці була їжа.
Що таке годівниця для птахів
Під годівницею для птахів розуміють спорудження або конструкцію, в яку можна насипати корм в зимовий час і в якій він буде захищений від снігу, дощу або вітру. Конструкції годівниць дуже різноманітні і залежать від виду матеріалу і фантазії майстра.
Вони можуть бути зроблені навіть з підручних засобів і матеріалів.
Як зробити годівницю своїми руками:
- Наприклад, з пластикових пляшок, в яких прорізані віконця, а на дно насипанt насіння. Або з картонної коробки або упаковки з-під молока або соку. Потрібно просто прорізати отвори, а всередині з такого ж картону зробити жердинки для сідала. Робиться така пташина їдальня дуже швидко, але у неї є істотний мінус - вона дуже легка і при вітрі буде сильно розгойдуватися, тому кріпити її краще з підвітряного боку. Та й після дощу може розвалитися.
- Один з найпростіших варіантів, це закріпити біля вікна невеликий шматок фанери з бортиками, щоб корм не розсипався. У такому варіанті з вікна можна спостерігати за поведінкою птахів, та й для того, щоб підсипати корм, на вулицю виходити не потрібно.
- Оригінально виглядає годівниця, вирізана з гарбуза. Вона, правда, важкувата і кріпити її слід надійніше. Таку столову навіть у їжу можна вжити, якщо корм закінчиться.
- Якщо є кулінарний талант, то годівницю можна зробити з сала та насіння. Потрібно на паровій бані розтопити шматок несолоного сала і засипати суміш різного насіння, сухофруктів і горіхів. Ретельно перемішати і розлити по невеликих формочках, попередньо опустивши туди дріт з колечком на кінці. Коли суміш застигне, виймаємо її з форми, до колечка прикріплюємо мотузку і підвішуємо на дерево. Можна в якості сполучної речовини використовувати хлібний м'якуш: розімніть його в руках і додайте в цю масу жменю насіння і горіхів. Покладіть їстівну кульку в сіточку і підвісьте на дерево. Або просто нанизуємо їду на нитки і розвішуємо на гілках дерев.
- Але самою надійною і перевіреною часом конструкцією буде традиційна годівниця з дерева. У неї обов'язково повинна бути дах для захисту від негоди.
Як зробити годівницю з дерева:
Для її виготовлення знадобляться:
- шматки фанери для підлоги і даху,
- дерев'яні бруски для бортиків і опор,
- столярні інструменти,
- дріт або мотузка.
На кресленні дані всі розміри, необхідні для того, щоб зробити годівницю для птахів. Всі деталі збираються саморізами або столярним степлером. Фарбувати годівницю не рекомендується, так як запах фарби може відлякати пернатих. Підвісити годівницю краще в безвітряному місці і подалі від котів.
У великих будівельних магазинах є навіть спеціальні заготовки деталей, з яких збираються красиві і міцні годівниці для птахів. Зібрати їх може навіть школяр.
З настанням холодів беріть в руки інструменти і робіть разом з дітьми годівниці для птахів, а вони віддячать по весні веселим співом і захистять сади від комах-шкідників.
День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Комментариев нет:
Отправить комментарий